fbpx

Kuba Rybicki

naczelny hardcore i mentalny buddysta
Brief info

Włóczę się po świecie, robię zdjęcia, piszę i opowiadam o dziwach, którym się dziwowałem.

Staram się, żeby było wesoło, a jednocześnie merytorycznie. Słuchacze wychodzą z moich wystąpień z solidną dawką wiedzy, nie tylko o odległych krainach, ale też o człowieku i jego funkcjonowaniu w nietypowych sytuacjach. Więcej o PRELEKCJACH, WARSZTATACH I SPOTKANIACH.

Jestem ambasadorem marki Olympus i outdoroowej marki Aura. Wygrałem sporo festiwali podróżniczych, nieco konkursów fotograficznych (w tym najbardziej prestiżowe światowe konkursy fotografii podróżniczej Travel Photographer of The YearSony WPO, SIPA, polskie Viva! Photo Awards i Gran Prix festiwalu Kolosy). W 2015 ukazała się moja książka, „Po Bajkale” – o zimowej wyprawie rowerem po Bajkale i o Syberii w ogóle. Mam też udział w dwóch zbiorowych pracach poświęconych podróżom i rowerom.

Na co dzień pracuję jako fotograf i dziennikarz podróżniczy, współpracuję gazetami National Geographic Traveler, Magazyn Podróże, Kontynenty, Elle Man, Rowertour, Bikeboard, Magazyn Rowerowy, portalami Wirtualna Polska, Onet.pl, Interia.pl, Gazeta.pl i innymi gazetami/portalami.