fbpx

PODLASIE 22-24.07.2022

PLENER FOTOGRAFICZNY: POZA GRANICAMI WYOBRAŹNI

Zapraszam Cię na plener fotograficzny w najmniej znanym, a prawdopodobnie najciekawszym regionie Polski – Podlasiu. Znam tutejsze lasy jak własną kieszeń, od dziecka szwendam się po uroczyskach, bagnach, źródliskach, szukam żubrów na leśnych polanach i dziwię się spotykając na drogach wilki.

To nie są typowe warsztaty, jakie możesz odbyć gdziekolwiek.

To przygoda, na którą składają się miriady gwiazd nad płonącym ogniskiem, mgły unoszące się nad rzeką o poranku, to szum drzew i zdziwione oczy łosia, zanim rzuci się do ucieczki. To wycie wilków  i ujadanie zaniepokojonych nim psów. To dzwony cerkiewne w niedzielę i babcie spieszące na mszę. To kolorowe okiennice w drewnianych chatach, kładki na bagnach i krążące nad nimi bieliki. To ludzie, jakich nie spotkasz w Warszawie, Poznaniu czy Gdańsku.

Pokażę Wam

moje ulubione, leśne miejscówki,

będę gonił z łóżka o wschodzie słońca, a nocą namaluję dla Was światłem najpiękniejsze drzewo w Europie.

W programie jest czas na oglądanie i obróbkę wykonanych fotografii i dyskusję o nich. Będziemy dużo rozmawiać, cieszyć się życiem i próbować miejscowych trunków (zabrałbym Was do bimbrowni, ale niestety lokalni wytwórcy trunków nie lubią, gdy się ich odwiedza z aparatem).

Puszcza Knyszynska - Wyżary

Plener polecam również dla osób fotografujących dronami.

Prawie nie ma tu zakazów lotów, a niektóre miejsca z powietrza wyglądają jeszcze bardziej spektakularnie! Dla osób dysponujących większą ilością wolnego czasu istnieje możliwość przedłużenia pleneru. 

Patronat nad plenerem objął

(dawny Olympus)

PLAN WARSZTATÓW

Dzień 1 - Supraski (Piątek, 22.07)
 • Przyjazd do Supraśla, zakwaterowanie w tradycyjnych podlaskich chałupach
 • Fotografowanie najpiękniejszego miasteczka Podlasia o zachodzie słońca
 • Ognisko i integracja
Supraśl panorama
poranek rowerowy
Dzień 2 - Leśny (Sobota, 23.07)
 • Wschód słońca w okolicach Supraśla
 • Dosypianie, śniadanie
 • Sesja Q&A, inspiracje, rozmowy o fotografii, przegląd i omówienie portfolio uczestników, pomysły na zdjęcia
 • Po obiedzie wyjazd na wycieczkę rowerową na uroczysko Wyżary, wizyta w galerii rzeźby leśnej, odwiedziny w kilku rezerwatach. 
 • Zdjęcia nocne – Dąb Dunin (Europejskie Drzewo Roku) lub kościół w Jałówce (w zależności od dostępności strefy przygranicznej). Powrót do Supraśla ok. północy
Dzień 3 - Wodny (Niedziela, 24.07)
 • Wschód słońca na bagnie – dla chętnych i dzielnych
 • Dosypianie, śniadanie
 • Przegląd wykonanych zdjęć, Q&A
 • Wycieczka szlakiem otwartych okiennic – najpiękniejsze wioski i cerkwie Podlasia, rzeka Narew
 • Zakończenie warsztatów po obiedzie w godzinach popołudniowych.Puszcza Knyszynska - Podlasie

Plan warsztatów jest ramowy i może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe, ale również preferencje uczestników

jestem otwarty na sugestie i życzenia!

ptaki nad biebrza

MAŁA GRUPA

Grupa: 6-10 osób

W plenerze chodzi o to, żeby się poznać i pogadać o fotografii, dlatego grupa jest mała (6-10 osób). Mam czas dla każdego, by porozmawiać o jego zdjęciach, ustawieniach aparatu, czy po prostu, o dupie Maryni.

Cena pleneru i warsztatów: od 800 zł

Pakiety

Fotograf

Dwa dni pleneru zgodnie z opisem na stronie, wraz z zakwaterowaniem.800 zł

Fotograf plus

indywidualne przedłużenie warsztatów do niedzieli wieczór i dodatkowe spotkanie online we wrześniu/październiku z omówieniem progresu i powstałych w międzyczasie zdjęć

1 000 zł

Super VIP

rozpoczęcie w czwartek, zakwaterowanie w Białymstoku lub Czarnej Białostockiej, indywidualne warsztaty i/ lub dodatkowa wycieczka na świętą górę Grabarkę lub do meczetu w Kruszynianach

1 200 zł

Co jest w cenie a co nie?

Zakwaterowanie:

w cenie pleneru. Śpimy w chatkach, nie oczekuj więc super luksusów, za to autentycznego podlaskiego klimatu. Pokoje dwu i trzyosobowe.

We własnym zakresie:

dojazd i poruszanie się na miejscu (łączę uczestników, jeśli ktoś nie ma własnego auta, osoby przyjeżdżające pociągiem odbieram z Białegostoku), wyżywienie, ubezpieczenie

czas na akcję

Weź udział w plenerze

Fotograf

800 zł

Fotograf plus

1 000 zł

Super VIP

1 200 zł

WSZYSTKO CO WARTO WIEDZIEĆ

Dla kogo jest ten plener?

Dla wszystkich, którzy kochają fotografię! Dla amatorów i zaawansowanych. Jeśli nie ogarniasz ustawień aparatu – pomogę. A jeśli o fotografii wiesz już wystarczająco wiele, to podzielimy się doświadczeniem. Przede wszystkim jednak pokażę Ci swoje ulubione miejsca na Podlasiu i opowiem duuuużo o tym fantastycznym regionie.

To nietypowy plener, bo łączymy go z odrobiną ruchu i wysiłku – przejażdżką rowerową po lesie. Przede wszystkim to jednak świetna okazja, by poznać innych pasjonatów fotografii i zarazić Was miłością do Podlasia!

Jaki sprzęt muszę posiadać?

Nic nie musisz. Do robienia zdjęć jest potrzebna przede wszystkim głowa, a dopiero później sprzęt. Wystarczy aparat w smartfonie, choć oczywiście nie sprawdzi się we wszystkich sytuacjach (przede wszystkim w nocy). Nie ma wymogów dotyczących sprzętu który musi być na warsztatach. W razie czego służę swoim sprzętem i obiektywami Olympusa (OM System).

Mile widziany jest statyw i mocna latarka, przyda się do zdjęć w nocy.

Jeśli chcesz, weź komputer, na który będziesz zgrywać zdjęcia, ale absolutnie nie jest on niezbędny.

Co ze sobą zabrać?

Dobry humor, a poza tym: wygodne ciuchy, również na rower, ale bez przesady, nie jesteśmy sportowcami. Polecam coś na owady i krem z filtrem UV. Kobietom w cerkwiach przyda się chusta na głowę i ewentualnie coś, żeby zakryć kolana.

Czy muszę być wytrawnym rowerzystą/rowerzystką?

Po trzykroć nie! Wycieczka rowerowa to około 50 km wolnym tempem i z licznymi przerwami na zdjęcia. Jeśli nie czujesz się na siłach, istnieje możliwość odbioru w dowolnym momencie trasy (za dopłatą)

Czy muszę mieć własny rower?

Nie. Własne rowery są mile widziane, ale w razie potrzeby zapewnię dwa kółka dla każdego.

KTO JEST ORGANIZATOREM?

Organizator pleneru fotograficznego – warsztatów: Jakub Rybicki, wystawiam fakturę vat. 
Warsztaty fotograficzne nie są nie są imprezami turystycznymi, w szczególności jeśli chodzi o zapis i brzmienie ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych. Organizator warsztatów świadczy usługę szkoleniową.

Plener fotograficzny

To przygoda, na którą składają się gwiazd nad płonącym ogniskiem, mgły unoszące się nad rzeką o poranku, to szum drzew i zdziwione oczy łosia, zanim rzuci się do ucieczki. Oraz pokaźna dawka wiedzy, by to wszystko uwiecznić na zdjęciach.