fbpx

Plener na Podlasiu

NAUCZ SIĘ ROBIĆ ZDJĘCIA, KTÓRE ZWRACAJĄ UWAGĘ

Weź udział w 3 dniowym plenerze fotograficznym na Podlasiu. Naucz się techniki od ambasadora OM System oraz przetestuj sprzęt Olympusa/OM System.

Gwarantujemy masę praktyki w spektakularnych miejscówkach, dużo wiedzy oraz niezapomniany klimat.

Kiedy?

22-24.07.2022

Gdzie?

Supraśl i okolice

Za ile?

od 800 zł

Z kim?

Jakub Rybicki - ambasador Olympusa/ OM System, publikuje w National Geographic, a przy okazji przejechał zamarznięty Bajkał

To nie są typowe warsztaty, jakie możesz odbyć gdziekolwiek.

To przygoda, w najciekawszym rejonie Polski. To wycie wilków, dzwony cerkiewne w niedzielę i babcie spieszące na mszę. To kolorowe okiennice w drewnianych chatach, kładki na bagnach i krążące nad nimi bieliki. To ludzie, jakich nie spotkasz w Warszawie czy Poznaniu. 

Patronat

Co daje nam patronat producenta sprzętu foto?

Sprzęt Foto

Podczas trwania całego pleneru OM System (dawny Olympus) zapewnia pełen zakres sprzętu fotograficznego do testowania.

Pokażę Wam

miejscówki, o których wiedzą nieliczni

Podlasie znam można powiedzieć od urodzenia. Fotografowałem je we wszystkich porach roku i znam lokacje do których ciężko dotrzeć. Często gwarantują one świetne warunki do zdjęć w każdej pogodzie i o każdej porze dnia. Niemożliwe? Challenge accepted!

PLAN WARSZTATÓW

Dzień 1 - Supraski (Piątek, 22.07)
 • Przyjazd do Supraśla, zakwaterowanie w tradycyjnych podlaskich chałupach
 • Fotografowanie najpiękniejszego miasteczka Podlasia o zachodzie słońca
 • Ognisko i integracja
Dzień 2 - Leśny (Sobota, 23.07)
 • Wschód słońca w okolicach Supraśla
 • Dosypianie, śniadanie
 • Sesja Q&A, inspiracje, rozmowy o fotografii, przegląd i omówienie portfolio uczestników, pomysły na zdjęcia
 • Po obiedzie wyjazd na wycieczkę rowerową na uroczysko Wyżary, wizyta w galerii rzeźby leśnej, odwiedziny w kilku rezerwatach. 
 • Zdjęcia nocne – Dąb Dunin (Europejskie Drzewo Roku) lub kościół w Jałówce (w zależności od dostępności strefy przygranicznej). Powrót do Supraśla ok. północy
Dzień 3 - Wodny (Niedziela, 24.07)
 • Wschód słońca na bagnie – dla chętnych i dzielnych
 • Dosypianie, śniadanie
 • Przegląd wykonanych zdjęć, Q&A
 • Wycieczka szlakiem otwartych okiennic – najpiękniejsze wioski i cerkwie Podlasia, rzeka Narew
 • Zakończenie warsztatów po obiedzie w godzinach popołudniowych.

Plan warsztatów jest ramowy i może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe, ale również preferencje uczestników.

MAŁA GRUPA

Grupa: 6-10 osób

W plenerze chodzi o to, żeby się poznać i pogadać o fotografii, dlatego grupa jest mała (6-10 osób). Mam czas dla każdego, by porozmawiać o jego zdjęciach, ustawieniach aparatu lub obróbce.

Pakiety

Fotograf

Dwa dni pleneru zgodnie z opisem na stronie, wraz z zakwaterowaniem.



800 zł

Fotograf plus

indywidualne przedłużenie warsztatów do niedzieli wieczór i dodatkowe spotkanie online we wrześniu/październiku z omówieniem progresu i powstałych w międzyczasie zdjęć

1 000 zł

Super VIP

rozpoczęcie w czwartek, zakwaterowanie w Białymstoku lub Czarnej Białostockiej, indywidualne warsztaty i/ lub dodatkowa wycieczka na świętą górę Grabarkę lub do meczetu w Kruszynianach

1 200 zł

Co jest w cenie, a co nie?

Zakwaterowanie:

w cenie pleneru. Śpimy w chatkach, nie oczekuj więc super luksusów, za to autentycznego podlaskiego klimatu. Pokoje dwu i trzyosobowe.

We własnym zakresie:

dojazd i poruszanie się na miejscu (łączę uczestników, jeśli ktoś nie ma własnego auta, osoby przyjeżdżające pociągiem odbieram z Białegostoku), wyżywienie, ubezpieczenie

Kilka słów o mnie

Jestem ambasadorem marki Olympus i outdoroowej marki Aura. Wygrałem sporo konkursów fotograficznych (w tym najbardziej prestiżowe światowe konkursy fotografii podróżniczej Travel Photographer of The Year, Sony WPO, SIPA, polskie Viva! Photo Awards i Gran Prix festiwalu Kolosy). W tym roku opublikowałem fotoreportaż w National Geographic Polska.

Na co dzień pracuję jako fotograf i dziennikarz podróżniczy, współpracuję gazetami National Geographic Traveler, Magazyn Podróże, Kontynenty, Elle Man, Rowertour, Bikeboard, Magazyn Rowerowy, portalami Wirtualna Polska, Onet.pl, Interia.pl, Gazeta.pl i innymi gazetami/portalami.

Regularnie prowadzę warsztaty i szkolenia fotograficzne, podczas których dzielę się swoim doświadczeniem. 

WSZYSTKO CO WARTO WIEDZIEĆ

Dla kogo jest ten plener?

Dla wszystkich, którzy kochają fotografię! Dla amatorów i zaawansowanych. Jeśli nie ogarniasz ustawień aparatu – pomogę. A jeśli o fotografii wiesz już wystarczająco wiele, to podzielimy się doświadczeniem. Przede wszystkim jednak pokażę Ci swoje ulubione miejsca na Podlasiu i opowiem duuuużo o tym fantastycznym regionie.

To nietypowy plener, bo łączymy go z odrobiną ruchu i wysiłku – przejażdżką rowerową po lesie. Przede wszystkim to jednak świetna okazja, by poznać innych pasjonatów fotografii i zarazić Was miłością do Podlasia!

Jaki sprzęt muszę posiadać?

Nic nie musisz. Do robienia zdjęć jest potrzebna przede wszystkim głowa, a dopiero później sprzęt. Wystarczy aparat w smartfonie, choć oczywiście nie sprawdzi się we wszystkich sytuacjach (przede wszystkim w nocy). Nie ma wymogów dotyczących sprzętu który musi być na warsztatach. W razie czego służę swoim sprzętem i obiektywami Olympusa (OM System).

Mile widziany jest statyw i mocna latarka, przyda się do zdjęć w nocy.

Jeśli chcesz, weź komputer, na który będziesz zgrywać zdjęcia, ale absolutnie nie jest on niezbędny.

Co ze sobą zabrać?

Dobry humor, a poza tym: wygodne ciuchy, również na rower, ale bez przesady, nie jesteśmy sportowcami. Polecam coś na owady i krem z filtrem UV. Kobietom w cerkwiach przyda się chusta na głowę i ewentualnie coś, żeby zakryć kolana.

Czy muszę być wytrawnym rowerzystą/rowerzystką?

Po trzykroć nie! Wycieczka rowerowa to około 50 km wolnym tempem i z licznymi przerwami na zdjęcia. Jeśli nie czujesz się na siłach, istnieje możliwość odbioru w dowolnym momencie trasy (za dopłatą)

Czy muszę mieć własny rower?

Nie. Własne rowery są mile widziane, ale w razie potrzeby zapewnię dwa kółka dla każdego.

KTO JEST ORGANIZATOREM?

Organizator pleneru fotograficznego – warsztatów: Jakub Rybicki, wystawiam fakturę vat. 
Warsztaty fotograficzne nie są nie są imprezami turystycznymi, w szczególności jeśli chodzi o zapis i brzmienie ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych. Organizator warsztatów świadczy usługę szkoleniową.

czas na akcję

Weź udział w plenerze

Fotograf

800 zł

Fotograf plus

1 000 zł

Super VIP

1 200 zł